![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2531303
*
nr 253 1303
Spegel
1800-tal, valnöt, H.90
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juli 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/7 11:11:52
1
100 kr
11/7 16:42:17
2
300 kr
11/7 18:39:02
3
ledande budet*
14/7 07:24:47
1
400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 253 1303
Spegel
1800-tal, valnöt, H.90
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 juli 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/7 11:11:52 | 1 | 100 kr |
11/7 16:42:17 | 2 | 300 kr |
11/7 18:39:02 | 3 | ledande budet* |
14/7 07:24:47 | 1 | 400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53